loader
Üsküdar Su Tesisatçısı

Doğru Kombi Seçimi


Üsküdar Demirdöküm kombi servisi olarak yaptığımız teknik hizmetlerde bir çok farklı kombi görme fırsatımız oluyor. Problemlerin bir çoğunda da kombinin evi yeterince ısıtmıyor olması problemiyle karşılaşıyoruz. Yaptığımız inceleme ve tespitlerde çoğunlukla aslında kombi de sorun olmadığını, kombinin kapasitesinin evi yeterince ısıtması için yeterli olmadığını görüyoruz. Her kombinin belli bir kapasitesi vardır. Örneğin standart bir kombi kullanarak 200 metrekare heryeri bol petekli dolu bir evi ısıtamazsınız. Böyle bir sorun olduğu zaman, bu durum kombinin arızalı olduğunu göstermez. Kombinin belli bir kapasitesi olduğunun ve evin kombi kapasitesinden büyük olduğunu görüyoruz.

Bu durumlarda yapılması gereken ilk şey kombiyi değiştirmektir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için kombi ilk alındığı zamanlarda doğru seçim yapmak önemlidir. Bu konularda kombiyi satın aldığınız firmanın doğru bilgilendirmesi şarttır. Ama bazı durumlarda satış elemanları müşterilerini kaçırmamak için yanlış bilgi verebilmektedir. Bunun önüne geçmek için kombiyi aldığınız firmayı doğru seçmeniz ve güvenilir kişiler olduğuna kanaat getirmeniz gereklidir. Emin olmadığınız zamanlarda yine bizleri arayarak doğru bilgi edinebilirsiniz.


Üsküdar Demirdöküm Servisi Yanınızda


Üsküdar ve semtlerinde mi oturuyorsunuz? Kombiniz mi bozuldu? En doğru adrestesiniz. Kombinizin tamiratı için gerekli her türlü müdahaleyi yapabiliriz. Peki kombi bozulmadan müdahale edilemez mi? Bozulmaması için daha önceden neler yapabiliriz? Bu yazımızda bunları inceleyip, irdeleyeceğiz.


Kombiye Su Doldurma


En tipik bozulma nedenlerinden biri kombinin suyunun zamanında doldurulmadığı için oluşan arızalardır. Kombilerde kapalı devre sistem suyu zaman zaman takviye edilmelidir. Kombilerinizin suyu ortalama olarak 6 ay içinde azalmakta ve bu süre aralığında yeni suyun doldurulması gerekmektedir. Kombilere su doldurmak için kombilerin aşağısında su vanaları vardır. Bu vana sağa doğru çevrildiği takdirde kombiye su dolmaya başlayacaktır. Kombi yeterli su seviyesi ulaştığı zaman vananın tekrar sola doğru çevrilmesi yani kapatılması gerekmektedir. Üsküdar Demirdöküm kombi servisi her konuda sizin yanınızda olduğu gibi basit pratik çözümleri olan konularda da sizin yanınızdadır. Bize en ufak konularda bile danışabilir, ücretsiz olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kombi vanalarının doğru konumda olduğuna emin olunuz.


Verdiğimiz bazı servislerde çok basit sorunlarla karşılıyoruz. Bunun nedeni insanların genellikle konu hakkında bilgisiz olmaları. Örneğin bir çok servisimizde yaptığımız tek iş vanayı çevirmek oluyor. Su tesisatınıza giden ve kombinize giden vanaların doğru şekilde durduğuna dikkat ediniz. Bazen sorunun çözümü çok basit yerlerde olabilir. Bunun için sizlere tavsiyemiz teknik destek almadan önce bizlere sorunu telefonda iyice anlatmanız iyi olacaktır. Böylece Üsküdar demirdöküm servisi için basit sorunlarda ücret ödemenize gerek kalmayacak ve en kısa yoldan sorununuz çözüme kavuşacaktır.