Eviniz Isınmıyor mu?


Kış geldi, soğuklar bastırdı. Herkesin isteği evinin yeterince sıcak olması. Ataşehir Demirdöküm Kombi Servisi olarak evinizi ısıtmaya talibiz. Tabiki ev sıcaklığı birçok farklı parametreye bağlı. Kombinizin kalitesine, evinizdeki petek sayısına, binanın dış cephe yalıtımının mantolamasının yapılmasına, kombinizin bakımının düzenli yapılmasına, performansına gibi bir çok değere bağlıdır. Tabiki bizi burada ilgilendiren unsur kombinizdir. Bozuk kombilerle idare etmeye çalışmayın, ailenizi çocuklarınızı soğukta bırakmayın.


Kombi bakımınızı yaptırdınız mı?


Kombiniz bozuk olmasa bile demirdöküm kombilerinin her yıl düzenli bakımlarının yapılması şarttır. Kombi bakımları zamanında periyodik olarak yapılmadığı zamanlarda, kombiler tam performansla çalışmaz. Bu da ısınamayıp kombinizi daha yüksek ısıda çalıştırmanıza sebebiyet verecektir. Dolayısıyla ay sonu gelecek yüksek doğalgaz faturasına hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Ancak kombi bakımları zamanında yapılsa, kombinizden daha yüksek verim alacağınız herkesin bildiği bir gerçektir. Kombinize iyi bakarsanız ve bu hususlara dikkat ederseniz, Demirdöküm kombileriniz tam randımanlı çalışacak ve en maksimum seviyede işleyecektir. Böylece düşük ısılarda bile optimum ısınma sağlayacaksınız, ay sonu gelecek faturalar şişmeyecektir.


Zamanında yapılan bakımın önemi


Ataşehir Demirdöküm kombi servisi diyince bazı insanlara kombi bakım ücretleri boş bir harcama olarak gelebilir. İnsanlar bozulmayan, işleyen birşeyin bakımı için ücret ödemeyi gereksiz hatta israf olarak görmektedir. Bu düşünce gerçekten çok yanlış ve tehlikelidir. Unutulmamalıdır ki yılda bir kere verilecek kombi bakımı için ücret sizin her ay ödediğiniz doğalgaz faturasına göre çok daha cüzi bir ücret olacaktır. Bu sayede ay sonu gelecek faturalarda ki düşüşü göreceksiniz.


Kombi vanalarının doğru konumda olduğuna emin olunuz.


Kombi bakımı sadece faturalarınızı düşürmez, olası bir kombi bozulmasının da önüne geçer. Düzenli kombi bakımlarıyla ilgili faturalarınızın düşeceğinden bahsetmiştik. Kombi bakımının faydası olarak bir diğer konuda olası kombi arızalarının önüne geçilmesi. Kombiniz bakımı yapıldığı takdirde arıza yapma riski oldukça fazla oranda düşecektir. Dolayısıyla yine bir kazanç söz konusu olacaktır. Kombi bakımına verilecek cüzi bir ücret mi yoksa kombiniz bozulduğunda çıkacak büyük masraf mı? Bu soru sorulduğunda hangi seçeneğin daha mantıklı olduğu ortaya çıkacaktır. Tabiki kombi bozulduğu zaman tamir süreci esnasında soğukta kalmak, 1-2 gün geçirmek de bu olayın bir başka olumsuz yönü. Bu yüzden güçlü bir sesle diyoruz ki; kombinizin bakımını yaptırmak için, kombinizin bozulmasını, soğukta kalmayı beklemeyin. Ataşehir Demirdöküm servisi olarak sadece tamirlerde değil, kombi bakımları için de sizlerle tanışmak istiyoruz.